njb23.pl

Jak przekonac domownikow do aktywnego wypoczynku

Poza tym jest postrzegany jako rzecznik Afroamerykanów, stał się kanałem dla finansowania programów edukacyjnych. Jego kontakty były takie różnorodne i znanych osobistości jak Andrew Carnegie, William Taft, John D. Rockefeller, Henry Huttleston Rogers i Julius Rosenwald, któremu skierowane potrzebę lepszych placówek oświatowych znanych. W rezultacie, niezliczone małe szkoły powstały dzięki jego staraniom, w programach, które nadal wiele lat po jego śmierci.

Przedstawiciel przypadek wyjątkowej relacji była przyjaźń Waszyngtonu z przemysłowca i finansisty milionera Henry H. Rogers (1840-1909). Henry Rogers, self-made man, wzrosła ze skromnej rodziny robotniczej, aby stać się głównym Standard Oil i stał się jednym z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Około 1894 roku Rogers usłyszał Washington mówić w Madison Square Garden. Następnego dnia, skontaktował Waszyngton i poprosiła o spotkanie, podczas którego Washington później opowiadał, że powiedziano mu, że Rogers „, był zaskoczony, że nikt nie miał” przeszły kapelusz „po wystąpieniu”. Spotkanie rozpoczęło bliską relację, która miała przebiegać na okres 15 lat. Chociaż on i bardzo prywatnym Rogers otwarcie stały się widoczne dla publiczności jako przyjaciół i Waszyngton był częstym gościem w biurze w Nowym Jorku Rogersa, jego Fairhaven, Massachusetts letnim domu, a na pokładzie swojego jachtu parowego Kanawha, prawdziwej głębi i zakresu ich związek nie został publicznie ujawnił dopiero po nagłej śmierci Rogera wystąpienia udaru apoplektycznym w maju 1909 roku.

Kilka tygodni później, Waszyngton udał się na wcześniej zaplanowanej trasy wzdłuż mówiąc niedawno zakończonego Virginian Railway, 40 milionów dolarów przedsiębiorstwa dolara, który został zbudowany niemal w całości z znacznej części osobistej fortuny Rogersa.

– autor artykułu