njb23.pl

Aktywny wypoczynek a relacje w rodzinie

Aktywny wypoczynek a relacje w rodzinie

Waszyngton był teraz dominującą postacią w społeczności Afroamerykanów w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza po tym, jak osiągnąć znaczenie dla jego Atlanta Adres 1895 wielu polityków i społeczeństwa w ogóle, był postrzegany jako popularny rzecznik afrykańskich Amerykanów. Reprezentowanie ostatnią generację czarnych przywódców urodzonych w niewoli, był powszechnie postrzegane jako wiarygodne zwolennik ulepszeń edukacyjnych dla tych wyzwoleńców, którzy pozostali w post-Odbudowy, Jim Crow Południa.

Przez ostatnie 20 lat swego życia, twierdził ten stojący za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci głównych zwolenników w wielu społecznościach, w tym czarnych nauczycieli, ministrów, redaktorów i przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy byli liberalno-myślenia w kwestiach społecznych i edukacyjnych. Zyskał dostęp do najlepszych krajowych liderów w polityce, filantropii i edukacji, i otrzymał honorowe stopnie. Krytycy nazwał swoją sieć zwolenników „Tuskegee Maszyna”.

Waszyngton zrobił wiele, aby poprawić ogólną przyjaźń i współpracę między wyścigów w Stanach Zjednoczonych. Gdy autobiografii Waszyngtonu, góra z niewoli, została opublikowana w 1901 roku, stała się bestsellerem i miały znaczący wpływ na afrykańskiej społeczności w USA, a jego przyjaciele i sojusznicy . Waszyngton w 1901 roku był pierwszym African-American kiedyś zaproszony do Białego Domu jako gość prezydenta Theodore Roosevelta. Jego autobiografia, w górę z niewoli, jest nadal powszechnie dziś przeczytać. W wyniku swojej pracy jako wychowawca i mówca, Waszyngton stał się wpływowym w biznesie i polityce. Oprócz Tuskegee Institute, która nadal kształci wielu dziś, Waszyngton ustanowił szereg programów dla obszarów wiejskich pracy rozszerzenia, a przyczyniły się do ustanowienia Narodowego Negro Ligi Biznesu w 1900 roku w celu inspirować „postęp handlowej, rolnej, edukacyjnej i przemysłowej „Afroamerykanów.

– autor artykułu