njb23.pl

Aktywny wypoczynek a poznawanie nowych ludzi

Aktywny wypoczynek a poznawanie nowych ludzi Za zasługi dla społeczeństwa amerykańskiego, Waszyngton został przyznany tytuł honoris magistra na Uniwersytecie Harvarda w 1896 roku i honorowy doktorat z Dartmouth College w przywództwie 1901.Booker za przyniosła mu także doktorem honoris causa Uniwersytetu Harvarda i Dartmouth College. Napisał kilka książek, a jeszcze kilka książki zostały napisane o nim.

Wkrótce po wyborach prezydent William McKinley w 1896 roku, ruch został wprawiony w ruch, że Waszyngton będzie nazwany na stanowisko szafy, ale wycofał swoje nazwisko z rozważań, wolą pracować poza arenie politycznej.

Waszyngton był żonaty trzy razy, jak objawia się w górę z niewoli, gdzie dał wszystkie trzy jego żony ogromny kredyt dla ich pracy w Tuskegee podkreślając, że nie byłby sukces bez nich.

Fannie N. Smith był od Malden, West Virginia, tym samym mieście Kanawha Valley znajduje osiem mil w górę rzeki z Charleston, gdzie Washington żył w wieku od dziewięciu do szesnastu (i utrzymywane więzi przez całe późniejsze życie). Waszyngton i Smith pobrali się latem 1882. Mieli jedno dziecko, Portia M. Waszyngton. Fannie zmarł w maju 1884 r ..

Washington następne wed Olivia A. Davidson w 1885 Urodziła się w Ohio, wykształcony w Hampton Instytutu i Massachusetts State normalna szkoła w Framingham i spędził czas nauczania w Mississippi i Tennessee. Waszyngton spełnione Davidson w Tuskegee, gdzie przybył, aby uczyć. Później stał się zastępcą dyrektora tam. Mieli dwóch synów, Booker Washington Jr. i Ernest Davidson Washington, przed śmiercią w 1889 roku.

trzecie małżeństwo w Waszyngtonie odbyła się w 1893 roku Margaret James Murray. Była z Mississippi i był absolwentem Fisk University. Mieli ze sobą dzieci. Murray przeżył Waszyngton i zmarł w 1925 roku.

Czarni byli solidnie Republikańskiej, ale po 1890 roku wiele stracił głos w głębokim Południu (ale nadal głosować w granicy i północnych stanach).

– autor artykułu