njb23.pl

Jak wypoczywac po pracy

Jak wypoczywac po pracy Jak Washington jechał zmarłego finansisty prywatnej wagonu, „Dixie”, zatrzymał się i wygłaszał przemówienia w wielu miejscach, gdzie jego towarzysze później opowiadał, że został ciepło przyjęty zarówno przez czarnych i białych obywateli na każdym przystanku.

Washington wykazały, że Rogers było cicho operacje finansowania 65 małych szkół wiejskich dla Afroamerykanów, a dał znaczne sumy pieniędzy w celu wsparcia Tuskegee Institute i Hampton Institute. On także ujawniono, że Rogers zachęcał programy z pasującymi wymogi w zakresie funduszy, tak by odbiorcy mają swój udział w wiedząc, że oni pomagają sami z własnej ciężkiej pracy i poświęcenia, a tym samym zwiększyć ich samoocenę.

1.000.000 $ powierzono Waszyngtonie przez innego zamożnego kontaktu, Anna T. Jeanes (1822-1907) w Filadelfii w 1907 roku miała nadzieję skonstruować pewne elementarne szkoły dla murzyńskich dzieci na Południu. Jej wkład wraz z tymi, Henry Rogers i inni finansowane szkoły w wielu społecznościach, w których biali byli również bardzo słaba, a kilka fundusze były dostępne dla szkół Negro.

Julius Rosenwald (1862-1932) był kolejnym self-made bogatym człowiekiem, z którym Washington znaleźć wspólny grunt i od kogo otrzymał wiele wsparcia. Przez 1908 Rosenwald, syn imigrantów Clothier, stał się współwłaścicielem i prezesem Sears, Roebuck and Company w Chicago. Rosenwald, filantrop, był głęboko zaniepokojeni złym stanem afrykańskiego amerykańskiej edukacji, zwłaszcza w stanach południowych.

W 1912 Rosenwald został poproszony, aby służyć w Radzie Dyrektorów Tuskegee Institute, stanowisko piastował do końca swego życia. Rosenwald więc odpowiednio wyposażony Tuskegee, że Waszyngton może teraz spędzać mniej czasu na podróże do poszukiwania finansowania. To pozwoliło mu poświęcić więcej czasu na kierunku zarządzanie w szkole.

– autor artykułu