njb23.pl

Rowery gorskie dla kobiet

Rowery gorskie dla kobiet

Niestrudzonej pracy Booker Waszyngtonu w USA na rzecz rozwoju społeczno-gospodarcze dla czarnych Amerykanów

Booker Washington, który po wyzwolonego z niewoli dopiero udało się uzyskać wykształcenie podstawowe dostał próbny dopuszczenie do Hampton Institute i okazał taką przykładową uczeń, nauczyciel, i głośnik, że głównym Hampton Armstrong polecił go Alabamans ich doprowadzić do ustalenia szkoła dla Afroamerykanów w ich stanie.

W 1881 roku został zatrudniony jako pierwszy dyrektor szkoły jest założona w Alabamie. pod czarter od ustawodawcy Alabama szkolenia nauczycieli, po raz pierwszy została czarna oferowane tak wysoki position.They wkrótce energetyczny i wizjoner lidera szukali w Waszyngtonie. więc Waszyngton został pierwszym dyrektorem w Tuskegee Normal i Instytutu Przemysłowego. które zbudował od podstaw w najbardziej renomowanej i stabilnej instytucji wyższej dla czarnych w Stanach Zjednoczonych.

W 1895 roku, Waszyngton został poproszony mówić podczas otwarcia Cotton Zjednoczonych i Międzynarodowej Wystawie, bezprecedensowego cześć dla Afroamerykanów w tym czasie .. Jego wystąpienie Kompromis Atlanta nie wyjaśnił swoją główną tezę, że czarni mogli zabezpieczyć swoje konstytucyjne prawa poprzez ich własny postęp gospodarczy i moralny, a nie poprzez zmiany prawne i polityczne. Adres Waszyngtonu był powszechnie pożądane w afrykańskiej społeczności w USA i wśród liberalnych białych Północnej i Południowej. Biali zatwierdziła jego poglądów. W ten sposób zdobył na różne pierwiastki spośród południowych białych, których wsparcie dla programów on przewidywał i przyniósł do życia, zwłaszcza w dziedzinie edukacji on zaprzężony łatwo.

Był wspierany przez W.E.B. Du Bois w czasie, ale kilka lat później rozpoczął mając dwie różnice. pojednawczo stojak Waszyngtonu rozgniewało niektórych czernie tym Du Bois, którzy obawiali się jego pojednawcze stanowisko byłoby zachęcić wrogów równych prawach.

– autor artykułu