njb23.pl

Aktywny wypoczynek nad morzem

Aktywny wypoczynek nad morzem

Pierwsze monety posiadają Afroamerykanów był Booker T. Washington Memorial Half Dollar, który został wybity przez Stany Zjednoczone od 1946 do 1951 roku był także przedstawiany w USA Half Dollar od 1951-1954.

W dniu 5 kwietnia 1956 roku, w setną rocznicę urodzin Waszyngtona, dom, w którym urodził się w Franklin County w stanie Wirginia został wyznaczony jako Booker Washington National Monument. Parku stanowym w Chattanooga, Tennessee został nazwany na jego cześć, podobnie jak most łączący rzekę Hampton przylega do jego macierzystej uczelni, Hampton University.

W 1984 Hampton University poświęcił Booker T. Washington Memorial w kampusie w pobliżu zabytkowego emancypacji Oak, ustanowienie, w słowach University, „związek pomiędzy jednym z amerykańskich wielkich pedagogów i działaczy społecznych i symbol Black osiągnięcia w edukacji „.

Wiele szkół średnich i gimnazjów na terenie Stanów Zjednoczonych zostały nazwane Booker T. Washington.

W centrum kampusu w Tuskegee University, Booker T. Washington Monument, zwanego „Podnoszenie Veil”, został poświęcony w 1922. Napis u jego podstawy brzmi: „Podniósł zasłonę niewiedzy od swoich ludzi i wskazał drogę do postępu poprzez edukację i przemysłu. „

Został ufundowany przez Andrew Carnegie i John D. Rockefeller, obiad w Białym Domu z Theodore Roosevelt i jego rodziny, i był gościem królowej Anglii na zamku Windsor.

Aktywny wypoczynek nad morzem

Referencje

O Washington, Booker T. Obudzenie Negro, The Atlantic Monthly, 78 (wrzesień 1896).

O z niewoli: Autobiografia (1901).

O Washington, Booker T. Atlanta Cotton States Exposition Adres (wrzesień, 1895).

o Na Booker Washington University of Illinois Papiery Prasy internetowej wersji pełnej objętości czternaście zbiorem wszystkich listów do i od Booker T. Washington.

O James D. Anderson, edukacji Murzynów na Południu, 1860-1935 (1988)

– autor artykułu