njb23.pl

Jazda na rolkach

Jazda na rolkach

Jazda na rolkach

Bardzo wiele osób chętnie jeździ na rolkach. Nasza grupa liczy 15 osób, które wraz z całymi rodzinami chętnie biorą udział w takich spotkaniach. Z reguły spotkania te odbywają się na rolkowisku, ponieważ wszyscy muszą być w tym czasie bezpieczni. Jeździmy w takich miejscach, gdzie nie ma za bardzo tłumu, gdzie w zderzeniu z innymi uczestnikami możemy zrobić krzywdę jakiemuś dziecku. Dlatego nasze spotkania są tak ustawione, żeby rodzina z dziećmi mogła spokojnie spędzać czas. Nawet małe dzieci, uczące się dopiero jazdy na rolkach, spokojnie się nauczą bez przeszkadzania innym, ponieważ jesteśmy daleko od innych ludzi. Nie idziemy na najbardziej popularne rolkowiska, tylko wybieramy sobie takie, które są może dość oddalone od centrum miasta, jednak będą bezpieczne, ze względu na dość niewielką liczę uczestników.

Warto skorzystać z takich spotkań, ponieważ mnóstwo ludzi naprawdę chętnie korzysta z takiej formy rozrywki a dzieci bardzo są szczęśliwe spędzając tak czas z rodzicami. Na takiej samej zasadzie jeździmy na deskorolkach, choć w tym przypadku dzieci raczej nie są uczone na nich jeździć, ponieważ potrzebują dobrej nauki, żeby się wprawić. Na deskorolce łatwiej jest się przewrócić, zderzyć z kimś i dlatego dzieci zwykle nie jeżdżą na niej.

Grupy, do których na ogół wchodzą dzieci to rowery i rolki. Jeśli oczywiście dziecko śmiga doskonale na deskorolce, nie widać przeciwwskazań, żeby jeździło ze wszystkimi. Po postu nie jest uczone jeżdżenia na spotkaniach.

– autor artykułu