njb23.pl

Aktywny wypoczynek – plusy i minusy

Aktywny wypoczynek - plusy i minusy Podczas gdy Waszyngton wycenione „Przemysłowe” zorientowana rzeczywistych miejsc pracy dostępnych dla większości Afroamerykanów w czasie Du Bois zażądał wykształcenie „klasycznej” humanistyczne wśród elity nazwał Utalentowany Dziesiąta wykształcenie. Obie strony starali się zdefiniować najlepsze środki mające na celu poprawę warunków społeczności post-Civil War afro-amerykańskiej. Jednak, mimo że nie potępiając prawa Jim Crow i nieludzkości lincz publicznie, Waszyngton prywatnie przyczyniły funduszy na wyzwania prawne przeciwko segregacji i braku praw obywatelskich, takich jak jego wsparcia w przypadku Giles v. Harris, który udał się do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w 1903 roku. ,

Washington postać publiczna często przywoływana własnej przeszłości, aby zilustrować jego przekonanie o godności pracy. „Nie było żadnego okresu w moim życiu, który został poświęcony grać,” Washington napisał kiedyś. „Od czasu, który mogę sobie nic przypomnieć, prawie codziennie mojego życia zostało zajęte w jakiejś pracy.” To pojęcie samodzielności zrodzonej z ciężkiej pracy było podstawą jego filozofii społecznej.

Chociaż nie wszyscy zgodzili się z Booker Waszyngton stał się szanowanym przywódcą, który pomógł wielu szkół i placówek datki wzmocnienia i wsparcia ze strony rządu i innych prywatnych darczyńców. Z tej pozycji przywództwa wstał w widocznym krajowym roli rzecznika Afroamerykanów

filozofia i niestrudzona praca Waszyngtonu w kwestiach edukacyjnych pomógł mu zaciągnąć zarówno moralnej i znacznego wsparcia finansowego wielu filantropów. Zaprzyjaźnił się z takimi self-made mężczyzn od skromnych początków jako Standard Oil magnat Henry Huttleston Rogers i Sears, Roebuck i prezes firmy Julius Rosenwald.

Washington związane z najbogatszych i najbardziej wpływowych biznesmenów i polityków era.These osób i wielu innych bogatych mężczyzn i kobiet finansowane jego przyczyny, takie jak we wspieranie, prowadzenie i wyposażanie szkół wyższych w Hampton i Tuskegee.

– autor artykułu