njb23.pl

Aktywny wypoczynek a uroda

Aktywny wypoczynek a uroda Po oznaczone „The Great Accommodator” Du Bois, Waszyngton odpowiedział, że konfrontacja doprowadzi do katastrofy dla liczniejsze czernie, a współpraca z białych wspierających był to jedyny sposób, aby pokonać wszechobecną rasizmu w dłuższej perspektywie. Chociaż robił jakieś agresywne praw obywatelskich działa potajemnie, takich jak finansowanie spraw sądowych, wydawał się naprawdę wierzą w umiejętnym noclegów wielu realiów społecznych w tym wieku segregacji. Choć podobno zrezygnował z wielu niepożądanych warunkach społecznych w perspektywie krótkoterminowej, on również wyraźnie miał oczy na lepszą przyszłość dla czarnych. Dzięki jego osobistego doświadczenia, Waszyngton wiedział, że dobre wykształcenie było ważnym i potężne narzędzie dla osób, które wspólnie osiągnąć lepszą przyszłość.

„We wszystkich rzeczach czysto społecznych możemy być jako odrębne w palcach”, zaproponował do biracial publiczności w jego 1895 Atlanta adres kompromis „jeszcze jeden jako strony we wszystkich rzeczach istotnych dla wzajemnego rozwoju.” Mimo, że jego metody częściowo wynikała z jego potrzebą wsparcia ze strony potężnych białych, niektóre z nich to były właściciel niewolników, teraz wiadomo, że Waszyngton potajemnie finansowane działania anty-segregacyjnych. Ale nigdy nie zachwiał się w swym przekonaniu w sprawie osiągnięcia swobody. „Od kilku rzeczy, które powiedziałem, można się pomysł, że niektóre z niewolników nie chcą wolności To nie jest prawda, że ??nigdy nie widziałem kogoś, kto nie chciał. za darmo, lub ten, kto wróci do niewoli. „

Jednakże, w ostatnich latach jego życia, Waszyngton że odsunął się od wielu jego akomodacjonistycznego polityk, mówiąc z nowym szczerością, atakowany z rasizmem. W 1915 roku dołączył do grona krytyków z byłymi protestować stereotypowego przedstawiania czarnych w nowym filmie „Birth of a Nation”.

– autor artykułu