njb23.pl

Bieganie – od czego zaczac

Czarny człowiek zdobył tylko 54 centów za każdego dolara biały człowiek zarobione. W połowie 1970 roku Black, wypracowany dochód poszedł tak wysokie, jak 67 centów za każdego dolara, że ??Biali zarobione. Spadł z powrotem w dół do 56 centów za każdego dolara biali osiągniętego w 1980 roku. Czarne Amerykanie nie są złe dla chcących wykształcenie; po prostu trzeba zrozumieć, że edukacja sama w sobie nie wystarcza.

Anderson (2001) zawiera rozdział poświęcony edukacji w następnym akapicie:

„Bogactwo i inne nierówności nadal głównie dlatego planowana edukacja gorsze dostarczone Blacks nigdy nie został zaprojektowany, aby dać im wyrównawczą siłę, aby zrównoważyć rasizmu, do których miałyby być narażone w główny nurt społeczeństwa.” [15]

Religia

Eurocentrycznego interpretacje Biblii stworzyły mity religijne, które mogą pogorszyć Czarny inicjację. Religia była jednym z pierwszych narzędzi używanych przez mistrzów niewolników w niewoli kosmetyków. Mieli nadzieję chrześcijaństwo zachęcić niewolników być „jak Chrystus”, posłuszny, uzasadnić swoją własną niewolę i kontrolować serca i umysły czarnych niewolników w ogóle.

Białka produkowane samolubna objaśnienia Biblii, twierdząc Blacks byli przeklęci ludzie, przeznaczone do niewolników białych (przekleństwa Ham). Starali się skupić na „czarnych dążeń następnym życiu” do tego stopnia, że ??niektórzy Murzyni życzył były martwe. Gdy Czarny kaznodzieje mogli głosić Blacks, byli zachęcani do uczą, że:

1.W przypadku, gdy Biblia dalej „Slave i Master”, został odnoszące się do rasy czarnej i białej mistrza na Ziemi.

2.Blacks miały być pracowity, godny zaufania, posłuszny i pokorny

3.Blacks były do ??zaakceptowania ich wiele w życiu, odroczyć ziemskich przyjemności, i czekamy na ich tortu na niebie po śmierci.

Białe szkoły seminarium zatwierdzone Czarne ministrów, którzy nakłaniali Murzynów do zmowy we własnym podporządkowania i wyzysku.

– autor artykułu