njb23.pl

Aktywny wypoczynek a zdrowie

Praca ta była większa część jego spuścizny i kontynuowano (i rozszerzony za pośrednictwem Funduszu i innych Rosenwald) przez wiele lat po śmierci Waszyngtonu w 1915 roku.

Jako wpływy Waszyngtonu z białych i czarnych wzrósł on odnieść kilka wyróżnień. W 1901 roku pisał w górę z niewoli – autobiografię, która stała się bestsellerem .. znad niewolnictwa raz pierwszy opublikowana w 1901 roku, jest nadal powszechnie dziś przeczytać. W wyniku swojej pracy jako wychowawca i mówca, Waszyngton stał się wpływowym w biznesie i polityce. Waszyngton zrobił wiele, aby poprawić ogólną przyjaźń i współpracę między wyścigów w Stanach States.He stał się także doradcą ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt w procesie staje się pierwszym czarnoskórym kiedyś na obiad w Białym Domu z Prezes., choć stworzył ogromne poruszenie. Wielu białych thinkingt że to było złe dla białych i czarnych mieszać społecznie, byli przerażeni na ich Prezydenta w tym zakresie. Roosevelt obronić swoje działania w tym czasie, i nadal prosić o poradę Waszyngtonu, ale bez zapraszania go ponownie.

Ostatecznie przywództwa Waszyngtonu Czarnych zaczęto undemined postawą białych do postępu czarnych. Stało się oczywiste, że biali, który przejął kontrolę nad instytucjami południowych po rekonstrukcji nie kiedykolwiek chcesz stanu cywilnego i politycznego czarnych w celu poprawy – niezależnie od tego, jak ciężko pracował i ile znaków mieli. Minęli prawa, aby zachować je od głosowania i zachować je od wymieszania z białych w szkołach, sklepach i restauracjach.

krytycy Waszyngtonu. zarzut, że jego konserwatywne podejście podważa dążenia do równości rasowej. Waszyngton był krytykowany przez liderów NAACP, która została utworzona w 1909 roku, w szczególności przez W.E.B. Du Bois, który zażądał twardszą linię na protesty praw obywatelskich.

– autor artykułu